عضویت در سایت |  رمز عبور را فراموش کردم
شنبه 26 خرداد 1403     ۲۳:۴۷
اینجا هستیدSkip Navigation Links : صفحه نخست : انواع نارنگی
Loading the player ...
تعداد رای ها:

انواع نارنگی

نارنگی کینو Kinnow

درختان این رقم از نظر رویشی پر رشد بوده و تاجی بزرگ و متراکم، مرتفع و به شکل ستونی دارند. این رقم جزء ارقام میان رس و مقاوم به سرما طبقه بندی می شود و میوه های نسبتا درشتی تولید می کند. رنگ پوست در زمان رسیدگی مایل به نارنجی، بسیار آبدار، خوش طعم و معطر است. رقم کینو یکی از ارقامی است که در شرکت کشت و صنعت جیرفت با کیفیت عالی و به صورت ارگانیک تولید می شود. در حال حاضر  سطحی بالغ بر 10  هکتار  از باغات مرکبات شرکت با میانگین عملکرد 20 تن در هکتار به این رقم اختصاص یافته است.

نارنگی اورلاندوتانجلو Orlando tangelo

ميوه این رقم پهن، گرد، ‌ميان رس پرآب، گوشتي و تعداد بذر آن زياد و مقاوم به گرما است. رقمی میان­رس و پر محصول است در بین انواع تانجلو جزء زودرس ها طبقه بندی می شود. ماندگاری میوه­های رسیده روی درخت و همچنین انبارمانی آن خوب است. دارای گوشتی نارنجی رنگ با بافتی ترد و بسیار آبدار که با توجه به تولید ارگانیک این محصول در شرکت کشت و صنعت جیرفت از لحاظ طعم و رایحه بی نظیر است. در حال حاضر  سطحی بالغ بر 20 هکتار  از باغات مرکبات شرکت با میانگین عملکرد 25 تن در هکتار به این رقم اختصاص یافته است.

 نارنگی مينولاتانجلو Minneola tangelo

رقمی پررشد، ميان رس، پوست صاف، خوشرنگ درموقع رسيدن ميوه و تعداد بذر آن در مقايسه با والدين كمتر است و يكي از ارقام نارنگي هاي با کیفیت جنوب كشور محسوب می شود . میوه ها از آذر تا بهمن ماه آماده برداشت بوده و از تحمل بالایی نسبت به ضربات مکانیکی ناشی از حمل و نقل برخوردارند. این رقم نارنگی در سطح 10 هکتار با عملکرد 20 تن در هکتار مورد بهره برداری قرار می­گیرد که با توجه تولید ارگانیک این محصول دارای کیفیت بسیار بالایی است.

نارنگی کارا kara

رقمی است بسیار دیررس با عملکرد بلاو بسیار پر آب است. این رقم در سطح 20 هکتار از باغات شرکت با متوسط عملکرد 20 تن در هکتار کشت گردیده است. محصول تولید شده از این رقم در شرکت کشت و صنعت جیرفت دارای کیفیتی بسیار عالی است.

 


نظرات:تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به شرکت کشت و صنعت جیرفت تعلق دارد.